Radio Mrežnica
VESLANJE Podijeli

Tri zlata, tri srebra i dvije bronce za karlovačke veslače na finalu Hrvatskog veslačkog kupa u Posedarju

Najsjajnijim odličjima okitili su se Ema Hodak iz Korane te Matej Mikašinović i dvojac David Karalić i Šimun Ivan Hajsan iz Karlovca

Tri zlatne, tri srebrne i dvije brončane medalje osvojili su karlovački veslači na finalu Hrvatskog veslačkog kupa održanom u Posedarju.

U samcu za juniorke A, među šest veslačica, Ema Hodak iz Korane izborila je zlato, a Vita Živčić iz Karlovca srebro. Još dva zlata otišla su u Veslački klub Karlovac. Jedno je osvojio Matej Mikašinović u samcu za kadete A, među petoricom veslača, a drugo David Karalić i Šimun Ivan Hajsan u dvojcu na pariće za kadete A, među šest posada.

Uz Vitu Živčić, još dva srebra za Veslački klub Karlovac osvojili su Leon Opačić i David Mikašinović u dvojcu na pariće za juniore A, među pet posada, te Loriana Završki u samcu za kadetkinje A, među osam veslačica.

Bronce su izborili Mauro Bauer i Josip Jakšić iz Korane u dvojcu na pariće za seniore, među četiri posade, te Jan Črne i Jakov David Vuković iz Karlovca u dvojcu na pariće za juniore B, među pet posada.

Mia Bačelić veslala je umjesto ozlijeđene klupske kolegice Maje Plavetić u samcu za juniorke B i zauzela četvrto mjesto među šest veslačica.

U ukupnom poretku klubova Karlovac je zauzeo četvrto mjesto s 31 bodom, jednim manje od trećeplasirane Trešnjevke, dok je Korana bila pretposljednja petnaesta sa 6 bodova.

(autor: Gordan Tomičić)

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više