Čak 26 izlagača nastupilo je na prvom Štrudla festu predstaviviši se javnosti, dok se u izradi štrudle natjecalo njih 10.
Manifestacija je održana u sklopu "Rujna u srcu", a kako kaže gradonačelnica Ozlja Gordana Lipšinić, nakon prošlogodišnje štrudle za Guinnessa željeli su nastaviti dobru priču i promovirati Jaškovo i Ozalj i dalje. Naglasak je na pripremi jela ovih krajeva i privlačenju turista koji vole ukusnu hranu, a dolazak brojnih poznatih kuhara dodatno je pojačao utiske s ovog događaja.
– Dolazak Steve Karapandže, Branka Ognjenovića sigurno će doprinijeti da se čuje za štrudlu iz ozaljskog kraja, iz “Zelenog srca Hrvatske”, rekla je Lipšinić.