– U našoj županiji nastava je danas počela za 12.942 učenika i to za 8.592 u 29 osnovnihi škola i za oko 4.350 učenika u 13 srednjih škola.
A to je skoro 200 učenika manje nego lani jer broj prvašića – u osnovnim i u srednjim školama je u padu, naglasio je županijski pročelnik Željko Šančić.
– U osnovnim školama u prve razrede upisano je 1.042 učenika. Prošle godine u prve razrede upisali smo 1.102 učenika, dakle 60 učenika je manje upisao ove godine. Što se tiče srednjih škola, u prve razrede upisano je 1. 123 učenika. Prošle godine bilo je upisano 1254 učenika, što znači da je sada 130 učenika manje u srednjim školama, naglasio je Šančić.