Radio Mrežnica
Podijeli

HDZ:HVALA biračima, imamo rekordan rezultat

– Izbori nisu cilj nego sredstvo, odskočna daska ka boljem životu građana, ključna su radna mjesta, a ne izbori, naglasio je pri tom Jelić koji je inače i karlovački gradonačelnik.

Upitan hoće li u Sabor odnosno u Vladu naglasio je da će za sada nastaviti služiti gradu i Karlovčanima, ali i da će ići tamo gdje ga mjesto zapadne.

– Kao jedna karika u lancu gdje me mjesto zapadne opet ću i s tim mjestom biti zadovoljan kao što sam i s ovim. U konačnici, kada bih se duhovno odvajao od mjesta gradonačelnika grada Karlovca ne bih dobro služio građankama i građanima koji su me direktno odabrali. Jedini imperativ mi je to, rekao je Jelić pojasnivši na što je pri tom mislio.

– To znači kada bih tijelom bio u Karlovcu, a razmišljao gdje mi je mjesto, u kojem ministarstvu, to ne bi bilo pošteno. To se može izreći razlikom hrvatskih riječi nazočan i prisutan. Ja sam sada nazočan, fizički, a jesam li prisutan sto posto to nitko ne može znati gdje mi misli lete. Želim služiti zajednici, a ova deseta gradoačelničkog mandata jednako me motivira kao i ona prva, naglasio je Jelić.

Na pitanje o velikoj koaliciji s SDP-om rekao je kako će o tome biti razgovora danas na Nacionalnom vijeću stranke, ali i da je ona za sad nerealna.

Jelić očekuje brzo formiranje vlade. – Mislim da je sazrijela klima da i oni krenu s procesom unutarstranačkih izbora jer da politika isključivosti ne može ničim uroditi. SDP će se, uvjeren sam zatvarati u vlastite probleme kojih ima napretekm, a HDZ će se otvarati onome što mora opravdati – služenju domovini.

– Zbog isključivosti čelnika Socijaldemokratske partije velika je koalicija nerealna, a i neke matematike govore da je i nepotrebna. Da vjerujem da bi to bilo učinkovito mogao bih se zalagati, ali ne vjerujem da bi to bilo kkorektno služenje zajednici. Osim toga neke stvari s MOST-om koje su trebale biti puno bolje su dobra pouka svima, tako i nama, što bi i kako trebalo raditi u budućnosti.

Činjenica da je HDZ u Karlovačkoj župniji i 7. izbornoj jedinici ostvario znatno bolji rezultata nego prije osam mjeseci, ali i zbog ponovo najbolje izlaznosti birača, Jelić očekuje da će Karlovac i županija u novoj vladi biti zastupljeni barem kao i do sada.

– Već smo solidno zastupljeni. Imamo svog ministra, imamo dva zamjenika, tri pomoćnika, šefa Hrvatskih željeznica, glavnu savjetnicu ministra prometa, imat ćemo i saborske zastupnike, prije samo jednu… kad se sve to zbroji ukupno gledajući uz šeficu ureda i glasnogovornicu ministra Šustara, to vam je desetak ljudi. Na nama je sada da probamo lobirati da nas ova izlaznost i rezultat  ostavi barem u ovom broju.

Rekao je Jelić naglasivši da je on tako kapitalizirao situaciju kada nije postao ministar.

Vrlo brzo HDZ kreće i s pripremama za lokalne izbore. A Damir Mandić je spreman biti kandidat za gradonačelnika ukoliko tako stranka odluči.

Marija Jelkovac je zadovoljna brojem preferencijalnih glasova jer se pokazalo da ih je dobila više od potencijalne kandidatkinje SDP-a za gradonačelnicu Karlovca koja je bila na listi za sabor u 7. Izbornoj jedinici.

– To je poruka – građani su ocijenili da je moj rad u stranci dobar, zaključila je Jelkovac.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više