Radio Mrežnica
Podijeli

Energana Ilovac još bez financ. konstrukcije

Iako je skoro godina dana od obećanja da će na Ilovcu, na prostoru bivšeg Pipe Life-a početi investicija energane, tamo se ni danas ništa ne događa. Na to je na aktualcu karlovačkog gradskog vijeća upozorio vijećik Mihovil Stanišić te pitao gradonačelnika Jelića zašto projekt stoji.

O projektu se raspitivalo nedavno i veleposlanstvo Ujedinjenog kraljevstva, odakle je i investitor, rekao je Jelić. No, pojasnio je da je stvar zapela na davanju dvostruke garancije  investitoru koja je Gradu neprihvatljivo. –  Ne može se Grad obvezati da će kupiti konzum tj. toplinsku energiju u velični od 100 posto ili 80 posto koji proizvede ta tvrtka i to na dugi niz od 14 godina. To je nama neprijhvatljivo kao i druga stvar koju traže da se garantira jedna cijena. Grad smatra da se vezati direktno na cijenu nije kvalitetno riješenje.

Istovremeno je banci koja bi trebala pratiti projekt neprihvatljiva ponuda Grada. Gradska toplana je ponudila formulu koja štiti grad, ali nije ni protivna investiciji.

– Ako dođe do jakog stresa na tržištu s energentima razmišljali smo o minimumu te cijene kako bismo štitili investiciju da se ostvari, ali i o maksimumu kako bismo štitili interese grada Karlovca tj. građanki i građana. U tom trenutku, sa ta dva određenja – cijena, a drugo otkup energije, kod te dvije stvari smo stali zato što banka smatra da to nije dovoljna garancija da bi ona pratila taj projekt.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više