Zato se tamo danas održava mini olimpijada za učenike Centra, kaže profesor tjelesne i zdravstvene kulture Dario Cedilak. Zajednički cilj je druženje, boravak na otvorenom i poticanje na kretanje.
– Naši će se učenici natjecati u košarci, graničaru, biciklističkom poligonu, štafetnoj igri i ostalim sportovima. Bitnije od samog plasmana je međusobno druženje učenika, poticanje na fair play, međusobno poštivanje protivnika, suigrača, sudaca i svoji profesora.
Najuspješnijima bit će dodijeljene medalje priznanja. – Atmosfera u Centru je takva da se djeca sva vesele i jedva čekaju da na sportskim borilištima dokažu svoja znanja iz različitih sportova.