Na edukativnoj tribini održanoj u gradskoj četvrti stručn savjetnica Marija Pilčik osvrnula se na značaj edukacija istaknuvši kako je cilj više razvrstanog otpada, ali i što kvalitetnija komunikacija i interakcija s građanima.
Osim s informacija o razvrstavanju otpada u kućanstvu, građani su na tribini, između ostalog, informirani i o tome kako smanjiti, odnosno izbjeći nastajanje otpada. To se, primjerice, može postići: poklanjanjem suvišnih i nepotrebnih stvari, korištenjem platnenih vrećica za kupovinu, no i promišljanjem je li nam neka stvar koju ćemo koristiti zaista potrebna. Nadalje, doprinijeti smanjenju nastajanja otpada možemo i tako da odaberemo napitke u povratnoj staklenoj ambalaži, te kupovanjem većih pakiranja.
Sljedeća edukativna tribina bit će održana u Gradskoj četvrti Dubovac, 19. listopada s početkom u 18 sati.