Hodočasnike je dočekao mons. Antun Sente, rektor svetišta koji je učenicima održao kratko predavanje o povijesti Svetišta i župe Gospe Snježne, a govorio im je o važnosti Karlovca u hrvatskoj povijesti.
Nakon predavanja učenici su se rekreirali uz društvene igre na travnjaku ispred Svetišta. U knjigu hodočasnika upisali su: „Velika nam je čast posjetiti Nacionalno svetište svetog Josipa kojemu se tako često utječemo“.
Posjet Svetištu bio je centralni dio njihovog školskog izleta u kojem su također posjetili Krašić i Slunj.