Radio Mrežnica
Podijeli

Ove godine prikupljeno preko 5000 doza krvi

Ogulinac Milan Bokulić sto je puta u svome životu dao krv, Karlovčanka Marica Đurin 65. Oni su bili dio delegacije koju je u povodu Dana dobrovoljnih darivatelja krvi  primio župan Ivan Vučić. Kao i svakog humanitarca, tako i Milana vodi samo jedna misao – pomoći drugome. Krv bi darivao i češće kad bi je mogao, kao nekad prije, dati u bolnici jer na organizirane akcije često ne stigne.
Marica je pak odluku o darivanju krvi donijela 1980. nakon što je rodila svoju kćer. Krv je trebala jednom djetetu i ona nije oklijevala.

Po broju prikupljenih doza krvi, Karlovačka županija je na sredini ljestvice u Hrvatskoj, kaže predsjednik županijskog društva crvenoga križa, dr. Nedjeljko Strikić. Broj se u ovoj godini povećao.

– Ove godine u karlovačkoj županiji je oko pet tisuća doza i za 1000 doza smo bolji nego prošle godine što je dobro. To je znak da naše organizacije Crvenog križa, gradske i županijska, rade, ali to je prvenstveno znak da u ovoj županiji živi veliki broj najvećih humanista u našem društvu, ljudi koji su spremni dati svoju krv.

Karlovačka županija kao jedna, po dobi stanovnika od najstarijih u Hrvatskoj, treba i mlade darivatelje. Zato Strikić poziva sve s navršenih 18 da postanu darivatelji krvi.
Inače, prema statistici Slunjani su najbolji darivatelji krvi u Karlovačkoj županiji. Iza njih slijede Karlovčani.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više