Radio Mrežnica
Podijeli

Nagrađeno 76 darivatelja krvi iz Karlovca

Najviše, čak 125 puta, krv je dao Miroslav Konjević te mu je dodijeljena plaketa i zahvalnica.  Juraj Radočaj se nada da će ga stići jer krv je dao 104 puta i nastavit će dok god, kako je rekao, ‘bude zdravlja’.

I on je kao i mnogi drugi, krv počeo davati u bivšoj JNA ne bi li dobio koji dan slobodno od vojske.

– Za jedan dan dao bih i nogu odrezati samo da dobijem dan nagradnkoga u onoj JNA. Onda je to počelo i do danas je ostalo u podsvjesti zašto ne davati dok si zdrav, kaže radoča koji je inače 0+ krvne grupe.

U prvih devet mjeseci Karlovčani su krv davali više nego lani. Tome je vjerojatno doprinijela i činjenica da je povećan broj novih darivatelja kao onih mladih

– Do devetog mjeseca ove godine je oko 2400 doza prikupljeno što je 330 više nego u istom razdoblju lani s tim da nas posebno raduje da je više od 170 doza prikupljeno od darivatelja koji su prvi puta dali krv. Od toga je veliki broj mladih, srednjoškolaca, rekla je ravnateljica Crvenog križa Karlovac Branka Hastor.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više