Naime, SDP-ova vijećnica Marina Novaković Matanić zatražila je od gradonačelnika Jelića da se očita o tome "je li normalno da je netko u sukobu interesa i ne snosi odgovornost", a dogradonačelnici Kolaković poručila "da nema obraza" te da se "narugala sa svim građanima".
Jelić je potom ponovio svoj stav da je "neosporno dogradonačelnica Kolaković napravila pogrešku, ali nije nikoga oštetila", a potom je sama Kolaković za govornicom rekla da "iza svojih stavova i odluka stoji" te se ne bi izuzela od odluke da je i ponovo u takvoj poziciji jer joj je važniji sadržaj od forme.
Upravo to isprovociralo je predsjednika Mandića na istup koji je sve u vijećnici ostavio u čudu.
– Dogradonačelnice Kolaković sada ste me izbacili iz takta. Sadržajno mislim da niste trebali dati ostavku, ali sadržajno trebali ste se ispričati građanima. Tvrdite da vam je važniji sadržaj od forme, time se i cinično pozivate na odluku Povjerenstva, no građani ovoga grada ne zaslužuju takav odgovor i takvo pravdanje. Ne mogu vjerovati da niste napravili jedino što ste zapravo trebali reći za ovom govornicom, a to je: "Ispričavam se svim građanima, pogriješila sam jer sam sudjelovala u odluci i neću to više napraviti". Samom ste to trebali reći, a ne se opravdavati, rekao je Mandić.
– Vi ste za razliku od ostalih građana imali moć odlučivanja i na ovaj način ste tu moć iskoristili, dodao je na kraju.