Bio je to drugi dvoboj ovih dviju ekipa u samo pet dana. U nedjelju su Siščani u istoj dvorani slavili s 3:1 u prvenstvenom ogledu, no u toj su utakmici Karlovčani igrali dobro. Večeras su bili vrlo loši, što je posljedica neredovitog treniranja zbog fakultetskih obaveza. Veliki broj igrača ovog tjedna nije odradio niti jedan trening i to se jasno vidjelo u njihovoj prezentaciji na terenu – gosti su bez većih poteškoća s 25:18, 25:18 i 25:22 došli do pobjede i prošli u sljedeće kolo.
Karlovčane već u subotu očekuje nova prvenstvena obaveza – gostuju u Zagrebu kod Mladosti.