Takvu mogućnost najavio je na današnjem aktualcu Županijske skupštine, ravnatelj ŽUC-a Boris Kozjan odgovarajući na pitanja SDP-ovog Stjepana Mikulandrića i HSP-ovog Jurja Škrtića.
Mikulandrić je zamolio Kozjana da više ne daje lažna obećanja jer ljudi koji koriste drveni most u Tomašnici se već godinama nadaju da će se nešto poduzeti.
– Obećali ste sanirati dio mosta koji pripada Gradu Karlovcu tako da ne budu vidljive rupe na mostu. Obećanje niste izvršili. Nemojte ga ubuduće ni davati, rekao je Mikulandrić podsjetivši da je na lijevoj obali prije godinu dana napravljen obalni upornjak, a nekoliko godina prije i na desnoj obali.
Nakon toga preko mosta je zabranjeno prometovanje. U jesen je s lijeve strane obale, do polovice mosta promijenjen cijeli pod, ali na drugoj polovici mosta su rupe tj. otvori kroz koje može propasti i nešto više od samo nečije noge.
– Zar je problem da se desetak kvadrata piljenica izpili i da se most zakrpa te da ljudi normalno mogu prometovati – jedni na autobus, a djeca u školu u Zadobarje. Ne mogu razumijeti da se taj problem ne može riješiti na relaciji ŽUC – Grad Karlovac. Nemojmo čekati da se nekome nešto dogodi. Ili mogu očekivati da će se na mostu na kraju postaviti balvani, zaključio je Mikulandrić.
Dodatno o mostu, ali pontonskom u Zvečaju pitao je i Juraj Škrtić. I taj je most u lošem stanju, a također je ŽUC najavio radove na njegovoj rekonstrukciji. Međutim, do nje nije došlo i ako je suditi po odgovoru ravnatelja Kozjana, neće je niti biti tako skoro.
– Pontonac u Zvečaju nikoga previše ne zanima, lokalne vlasti nisu pokazale interes da ga se obnovi zajedničkim snagama, a ŽUC nema 1,5 milijuna kuna. Most je loš i možda će već prije ove zime biti zatvoren. Bojim se da će i most u Tomašnici morati biti zatvoren, rekao je Kozjan.
Naime, on je ponovio problem s financiranjem županijskih uprava za ceste na razini cijele Hrvatske. Svake godine od 2013. stizalo je sve manje novca pa ŽUC Karlovačke županije sada ima čak 40 milijuna kuna manje za održavanje cesta.
– Pokušajmo zamisliti što bi značilo kad bismo imali tih 40 milijuna. Pretpostavljam da danas za mene ne bi bilo pitanja i ja bih za sve vas bio dobar ravnatelj. Ovako sam loš, zaključio je Kozjan.