Cilj je podsjetiti na važnst knjižnica u odgojno – obrazovnom procesu. Naime, i brojna istraživanja i studije pokazuju da suradnja između nastavnika i knjižničara rezultira boljim postignućima učenika.
Knjižničari su oni koi potiču učenike na istraživanje, kritičko razmišljanje, rješavanje problema i postavljanje pitanja koja nadilaze mogućnosti udžbenika, ali ne i knjižnične zbirke.
Okrugli stol, koji organizira matična služba Gradske knjižnice "Ivan Goran Kovačić", Stručno vijeće školskih knjižničara Karlovačke županije i županijska Podružnica Hrvatske udruge školskih knjižničara, počinje u 12 sati.