Hum, Poreč, pa Svetvinčent, Sveti Petar u Šumi, tek je dio njihovog putovanja, a najzanimljivije im je svakako bilo upravo u Svetvinčentu gdje su izloženi posmrtni ostaci blaženika.
Misno slavlje tamo je predvodio mons. Antun Sente, ml., rektor Nacionalnog svetišta svetog Josipa u Karlovcu u koncelebraciji s karlovačkim svećenicima vlč. Dujom Kurtovićem, vlč. Antunom Kolićem, vlč. Filipom Pavlivićem i fra. Ivanom Šarićem. U prigodnoj homiliji mons Sente je krizmanicima kazao kao je ovo hodočašće zapravo škola kršćanstva i povijesti hrvatskog naroda u Istri koji je jedinog pravog prijatelja imao u Katoličkoj Crkvi.
Blaženi Miroslav Bulešić, svećenik pravi je primjer čovjeka koji se bori za vlastiti narod, a da pritom ostvaruje univerzalno poslanje ljubavi koje nam je pokazao Krist. To je najbolje pokazao potpisom na gore spomenuti dokumentom ali i izjavom: "Ja sam katolički svećenik i podijelit ću svete sakramente svima koji ih zatraže: i Hrvatu i Nijemcu i Talijanu." kao i zapisanom rečenicom netom prije mučeničke smrti: "Moja osveta je – oprost" kazao je okupljenim krizmanicima mons. Sente, te ih sve pozvao da odgovorno shvate pripremu za sakrament kojim postaju punoljetni kršćani,