Radio Mrežnica
Podijeli

Glazbena bajka i priča za ljepši Božić svima

Sva ova događanja kruna su svega što smo radili, naglasila je ravnateljica Snježana Mrljak. A to je u 2016. bilo čak 124 koncerata. Iduće godine bit će jednako živo.
No, prije ulaska u 2017. održat će još niz koncerata, a ravnateljica izdvaja samo neke.

– U domu HRV 19.12. će biti Božićni koncert Simfonijskog orkestra Oružanih snaga gdje su gosti učenici i profesori naše Glazbene škole te solistice Ivana i Marija Husar.

Kao najslađi događaj izdvaja Božićnu bajku, koncert profesora Glazbene škole u Zorin domu 22. prosinca u 20 sati. – Sve aranžmane radili su sami profesori. Njih je osam i kao takav ansambl je jedinstven u Hrvatskoj. Ne postoji ni jedna škola koja na taj način funkcionira.

– Kako što se svake godine u Zagrebu održava Orešar i nikad se ne mogu dobiti karte mi smo našoj publici odlučili omogućiti da i oni mogu čuti taj balet. Uz to će biti  i novih aranžmani božićnih pjesama… Dođite, poslušajte jer bit će jako interesantno, dodala je profesorica klavira Nikica Marčetić.

A profesorica gitare Tena Bunčić nastavlja Božićnu priču sa svojih četvero gitarist.

– Imali smo puno nastupa u malim školama, vrtićima, osnovnim školama, Domu Vladimir Nazor, a nastupat ćemo i u Učeničkom domu, Knjiguljici, a središnji dio je konkcert 21. prosinca u Gradskoj knjižnici gdje će nastupati kompletna moja klasa. Svi će svirati božićne pjesme.

Božićna priča stići će i do dječjeg odjela karlovačke bolnice idući petak gdje će mladi gitaristi svirati za djecu koja blagdane moraju tamo provesti.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više