Radio Mrežnica
Podijeli

KOB oduševila Karlovčane

Vlasnik pivovare ‘Podrum’ Ivan Milašin pivovaru je smjestio u podrum kafića "Dobra kob" na gradskoj tržnici. Tu se kuha nepasterizirano i nefiltrirano pivo, gorkastog i punog okusa s 4,5 posto alkohola.

A prema riječima onih koji su je danas imali prilike besplatno degustirati, KOB je odlično pivo. – Super je, punija je s obzirom da je nefiltrirana ima bolji okus; Izvrsna, gorka i jaka baš kakva treba biti, okusom podsjeća na dobro pivo, kažu Karlovčani i Karlovčanke.

O proizvodnji vlastitoga piva njegov autor Milašin kaže da je za sve kriva znatiželja, prvih pet litara pive proizvedenih prije pet godina te nekoliko pokušaja i pogrešaka, sve dok receptura nije postala savršena.

– Piva se proizvodi u podrumu ove zgrade, u nekih 60 kvadrata koje smo prilagodili da zadovoljava sve zahtjeve i pravilnike koje treba. Tek sam shvatio što je dobro pivo kad sam počeo raditi sam svoje pivo i kad sam imao promašaje i supjehe. Još dan danas neke stvari u tom procesu ispravljam i poboljšavam, još uvijek može bolje. KOB je craft pivo proizvedeno od vode, hmelja, ječmenog slada i kvasca, a karakterizira ga tamnija boja jer ima udio prženog, karameliziranog slada, pojasnio je Milašin.

Pivo košta pola litre 12 kuna, tri decilitra 8 kuna i moći će se kupiti pivo za van u plastičnoj boci koje će biti 20 kuna.

Veliku podršku prva craft pivovara u Karlovcu imala je od velikog stručnjaka, dugogodišnjeg prvog čovjeka Karlovačke pivovare, Ljudevita Mejaškog.
Sretan je zbog otvaranja, ali želi da se ohrabre i mnogi drugi i otvore još craft pivovara u gradu.

– Karlova je pivarski grad. Po proizvodnji piva u Hrvatskoj, a i šire, na osnovu broja stanovnika, Karlova je najpivovarskiji grad. Jako je dobro da se ipak netko odlučio variti tzv. craft pivu na jedan zanatski način u Karlovcu. Meni bi bilo jako drago da se još netko, od mladih ljudi odluči jer u Karlovcu se mogu naći kupci i potrošači da se pije i troši to pivo. Treba imati hrabrosti, svaki početak je težak, ali mislim da ima perspektivu, rekao je Mejaški za Radio Mrežnicu ocijenivši KOB kao dobro pivo.

– Preporučujem građanima grada Karlovca da dođu ovdje, probaju i sami ocijen. Mislim da se neće razočarati, dodao je Mejaški.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više