Radio Mrežnica
Podijeli

Od 1.1. nove tvrtke bez komorskog doprinosa

Potvrdio je to i Zlatko Kuzman predsjednik Županijske gospodarske komore u Karlovcu.

– Mi ćemo honorirati sve nove tvrtke koje se registriraju u Hrvatskoj opraštanjem članarine u prvoj godini poslovanja iako su te naše članarine relativno male – 42 kune mjesečno za HGK.

Bit će to manje novca za HGK, ali Kuzman kaže da zbog toga problema u njenom poslovanju neće biti.

– Komora se značajno restrukturirala, mi smo dvostruko smanjili naš proračun u zadnjih pet godina. Smanjili smo i znatno broj zaposlenih, a otvorili smo čitav niz novih usluga za naše poduzetnike i to je samo jedna od mjera kako bismo bili na raspolaganju našim poduzetnicima. Svi se zalažu za reforme, za štednju, ali teško to rade na svom primjeru. Kada bi se i drugi restrukturirali na ovaj način kako je to učinila komora, mislim da bi svima nama bilo puno bolje, zaključio je Kuzman.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više