Radio Mrežnica
Podijeli

Retencija za Ogulin bit će gotova za 3 godine

Bit će to napokon spas za grad pod Klekom. Novac za retenciju bit će osiguran 85 posto iz Europskih fondova, a ostatak s nacionalne razine, dok će Grad Ogulin tu biti tehnička podrška.

Najvažnija je to poruka današnjeg susreta ogulinskog gradonačelnika Dalibora Domitrovića i šefa Hrvatskih voda Zorana Đuroševića. Podsjetimo, jučer je u Ogulinu boravio i premijer s ministrima i najavio završetak izgradnje retencije, da bi danas stigao i prvi čovjek Hrvatskih voda i potvrdio, odnosno dopunio vijest.

Jučerašnja poplava uspoređuje se s onom otprije 18 godina kad su štete bile 35 milijuna

Gradonačelnik Domitrović navodi da bi retencijom Ogulin odahnuo, a do te budućnosti, Ogulinci moraju živjeti u sadašnjosti. Ona pak kaže da je vodostaj Dobre u opadanju, da se saniraju štete, ali i da je broj poplavljenih objekata barem tisuću, od čega je 480 obiteljskih.

Iako je o počinjenoj šteti još teško govoriti konkretno, jučerašnju poplavu u Ogulinu uspoređuju s onom iz 1999. godine kad je šteta bila oko 35 milijuna kuna.

– Štete su velike, konkretne procjene nemamo dok sve ne vidimo, no možemo se mjeriti po toj polavi otprije 18 godina kad je šteta iznosila 35 milijuna. Ova poplava sada je nešto manja intenzitetom, no to je tu, kaže gradonačelnik Domitrović.

Procjenjuje se da bi štete nastale jučerašnjom poplavom bile oko 30-ak milijuna kuna.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više