Radio Mrežnica
Podijeli

Ogulin čeka Dobru: Ne treba paničariti

Gradonačelnik Ogulina Darinko Domitrović ističe da je grad spreman za novi vodeni val. Građanima savjetuje da ne paničare te da će svi zajedno svladati novi vodeni val. "Nadamo se da neće biti kao ovaj posljednji", dodao je Domitrović.

Buduća retencija zadržavat će vode Gornje Dobre i Vitunjčice uzvodno od Ogulina, u mjestu Hreljinu, tako da se vodeni val dovoljno dugo zadrži da se ne pretvori u poplavni, kao što je bio slučaj s posljednjim, te da kroz grad dulje protječe koritom rijeke bez izlijevanja. Investicija podrazumijeva gradnju četiriju objekata – branu, preljevnu građevinu i dva zaštitna zida, za željezničku prugu i ribogojilište, a u cijeni je i trošak premještanja 11 obiteljskih kuća, dijela dalekovoda i niskonaponske mreže na području između naselja Turkovića, Brestovca i Ogulinskog Hreljina, koje će moći primiti 6,5 milijuna prostornih metara vode.

Zbog nadolazećih oborina, ne treba stvarati paniku, ali građani trebaju biti na oprezu, kao i sve službe koje su u pripravnosti i spremne, ako bude potrebno, boriti se s novim količinama vode izvan riječnih korita, kaže gradonačelnik.

Ogulinci su pozvani da se opskrbe vodom, hranom i lijekovima, zlu ne trebalo, preuzmu vreće s pijeskom.

 

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više