Razočaranje je tako veliko da je župan danas rekao kako ne postoji nikakva razlika među onima "gore", misleći očito na državne službe odnosno institucije, bili im na čelu HDZ-ovi ili SDP-ovi, osim što njega kao HDZ-ovca, HDZ-ov kadar poznaje bolje. I tu priča staje.
– Nama ovdje dolaze ljudi koje je preuzela birokracija i vidi se da oni nemaju realnih točaka dodira s problematikom koja nas muči, kazao je Jelić. "Dok god imamo diskontinuitet i nove ljude na nacionalnim razinama, to će tako biti. X puta sam mislio dok je bila SDP-ova Vlada i išao sam s predrasudama kako sam HDZ-ovac, a onda kad dođu "tvoji", vidiš da je razlika samo u tome što te bolje poznaju, a obrazac ponašanja je isti, objasnio je Jelić. "Promjena" čelnika, ali i ne samo njih u institucijama od kojih se očekuje najveći angažman u konkretnom i životnom problemu Karlovačke županije a to je zaštita od poplava, prema Jeliću je veliki problem. No, promjene klime i poplave, ali i suše, po njemu karikirano, imaju veze i sa Sjevernom Korejom. – Svaka ispaljena raketa nam se negdje mora vratiti. Kad bi priroda vratila nam sve, već nas ne bi bilo, rekao je Jelić.
Ono što mu daje nadu jest da su Karlovac, Ogulin i Ozalj predali Vladi sustav obrane od poplava, no slaba je to utjeha za ljude koji su bili i bit će pod vodom. – Mi nismo branjeni grad, a ja sam nezadovoljan i to ne krijem. Ti ljudi ne žive s nama i ne mogu biti senzibilni n poplave. Ostaje nam da se strpimo i budemo agresivni.
Župan Jelić ispričao se Ogulincima, brojnim volonterima koji su u nedjelju punili vreće za obranu grada, a onda je, kako kažu, došao glavni vatrogasni zapovjednik i arogantno ih otjerao. – Ja se ispričavam, znam da zapovjednik nije mislio loše, htio je reći ljudima da se odmore, uvijek dolazi do takvih problema u susretu profesionalaca i volontera. Ispričavam se, a volonteri su naša snaga, rekao je.