Radio Mrežnica
Podijeli

Ćelić: Policajci ne smiju besciljno lutati

Rekao je među ostalim načelnik Policijske uprave karlovačke Josip Ćelić na današnjoj proslavi Dana policije i zaštitnika svetog Mihaela u Karlovcu.  Iako je stanje sigurnosti u Karlovačkoj županiji prema svim pokazateljima  na zadovoljavajućoj razini, Ćelić je naglasio kako ima prostora za još kvalitetniji rad policije.

– Hrvatski policajac ne smije besciljno lutati postajnim područjem i očekivati da će naići na neki incident ili da će ga građani pozvati radi suočavanja s nekim incidentom već mora posjećivati određene osobe i određena mjesta s točno određenim ciljem.

Svečanost za Dan policije bila je prilika za susret predstavnika politike, pravosuđa, vojske i svih ostalih koji međusobno surađuju u radu na prevenciji i zaštiti od kriminala.

Na pitanje, je li to najava povratka kvartovskih policajaca odgovara kako je najava Ravnateljstva policije na temelju analiza i rezultata da je to izuzetno dobar pristup.

– Da budemo prisutni, da svaki kvart poznaje svog policajca, da mu se sa dozom sigurnosti i povjerenjem može obratiti i reći sve što ga muči. Na taj način ćemo doći do jako puno kvalitetnih informacija i moći suzbiti određena djelovanja i eventualne posljedice.

Otvorenost za suradnju s policijom izrazio je i gradonačelnik Damir Mandić. Je li to pak najava oživljavanja i aktivnijeg rada Vijeća za prevenciju Ćelić je rekao kako je to samo jedna od mjera. – Osnivanjem Vijeća za prevenciju mi smo prvi u Hrvatskoj donijeli odluku o zabrani konzumiranja alkoholnih pića na javnim mjestima. Urodila je plodom. No, sve što društvo, lokalna zajednica detektira kao problem ta ista lokalna zajednica može donijeti određene odluke koje sa zadovoljstvom mi možemo provesti.

Prioritet će i dalje biti prometna sigurnost, sigurnost granice, smanjenje svih vrsta kriminaliteta jedino što će to sada policija raditi na drugačiji proaktivan način. – Definitivno želimo promijeniti pristup prioritetima tako da se bavimo uzrocima, a ne samo posljedicama, zaključio je načelnik PU karlovačke.

– Želim svim našim policajkama i policajcima poručiti da i dalje ustrajno, profesionalno i odgovorno daju maksimum u svom poslu i da rade isključivo u interesu zaštite života svih građana naše županije.

Na današnjoj svečanosti dodijeljene su priznanja i pohvalnice brojnim policijskim službenicima koji su ili sudjelovali u sportskim natjecanjima ili su se istaknuli svojim radom. Posebno je pohvaljen Vlado Cindrić zbog svojih brojnih uspjeha u streljaštvu kojima je promovirao hrvatsku policiju u zemlji i svijetu.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više