Naime, riječ je o suradnji gimnazija koje je utemeljica carica Marija Terezija, a predviđa kulturne, obrazovne i turističke sadržaje, čiji se oblici dogovaraju u Karlovcu.
Sastanku u Karlovcu nazočit će predstavnici kulturnih, obrazovnih i gospodarskih ustanova Grada i Županije.