Tako u najnovijem priopćenju Petračić podsjeća gradonačelnika Damira Mandića kako mu još uvijek nije odogovorio na pitanja koja mu je javno postavio.
Priopćenje prenosimo u cijelosti:
"Kuc, kuc, kuc, gradonačelniče Mandić. Samo Vas podsjećam da su već prošla dva tjedna od naše javne i žive prepiske u kojoj sam zbog Vaših kontroverznih tvrdnji koje baš i nisu u skladu sa Odlukom o komunalnoj naknadi, koju bi trebali provoditi u svom gradonačelnikovanju, zatražio odgovore na sljedeća pitanja:
1. Po kojem to članku Odluke o komunalnoj naknadi Hotel Central ne treba plaćati komunalnu naknadu ?
2. Priložiti rješenje gdje se hotel Central u skladu sa Uredbom oslobađa obaveze komunalne naknade (tražio sam sva rješenja o oslobađanju i dobio samo jedno, ali ne za hotel Central)
3. Po kojoj logici i čijem stručnom mišljenju je Hotel Central ruševan objekt ili ruševina?
4. Kojim člankom Odluke o komunalnoj naknadi je ruševni objekt sa građevinskim zemljištem u cijelosti oslobođen od komunalne naknade ?
5. Po kojoj logici nekretnina u Šimunićevoj 2 predstavlja stambeni objekt kada je objekt srušen, a preostalo zemljište je u vlasništvu HDZ-a prema gruntovnom izvadku i nema ga na popisu pravnih osoba koje su obveznici komunalne naknade?
Pošto ste u svojoj kampanji isticali otvorenost za komunikaciju, nadam se da i komunikaciju preko medija priznajete za službenu na koju je obavezno argumetirano pružiti odgovore.
Podsjećam da sam Vas javno pozvao i na javno održavanje Okruglog stola na temu komunalne naknade, na što također nisam dobio odgovor.
U daljnjem i nestrpljivom iščekivanju Vaših odgovora."
Podsjećamo: Mandić je završio svoje javno izlaganje isticanjem kako je HDZ izmirio sva davanja te da očekuje Petračićevu ispriku. Kako sada stoje stvari, do isprike neće doći jer Petračić nije zadovoljan Mandićevim objašnjenjem.