Nije tajna da su mnogobrojni vozači iživcirani navikama pješaka koji pješačke prijelaze, ali i druge dijelove kolnika, često prelaze kao muhe bez glave, očito pretpostavljajući da su uvijek u pravu.
Karlovačka policija tako je u zadnja 43 dana kaznila petero pješaka jer su cestu prelazili nepropisno, odnosno nisu koristili pješački prijelaz. Kazna je 300 kuna.
U isto vrijeme, kaznili su i osmero biciklista i to najviše zbog nekorištenja biciklističke staze. I njihova kazna "teška" je 300 kuna.