– Prema podacima s kojima raspolažem, mjerenja kvalitete zraka pokazala su da niti u jednom trenutku izmjerene vrijednosti nisu prešle maksimalne dopuštene koncentracije, kaže Maradin.
A sutra ističe i rok kojeg je županijski Eko stožer dao Karlovačkoj pivovari da ukloni kvarove i nedostatke vezane uz postrojenja koja proizvode ugljični dioksid.
Maradin kaže kako još nemaju nikakvih informacija o tome da li Pivovara išta po tom pitanju poduzima.
No, potvrdio nam je da je u krugu Pivovare još uvijek inspekcija zaštite okoliša koja prati što se događa.
– Tamo je inspekcija zaštite okoliša koja prati sve što se događa, nadodao je.
A Karlovačka županija tražit će, i to dočim policija utvrdi počinitelja, refundaciju iznosa od 18,5 tisuća kuna koliko košta mjerna stanica za kvalitetu zraka na Dubovcu, postavljena prije tri dana.
– To je standardna procedura, dočim policija pronađe odgovornog za djelo, mi ćemo uputiti zahtjev za refundacijom troškova, kazao je Maradin.