Dječačića je pronašao policajac Miroslav Turkalj, pripadnik Interventne jedinice, i to u šumi, u koju je, kazao mu je, otišao tražiti zeku.
Maleni je, podsjetimo, jutros oko deset sati nestao iz bakine kuće, a u potrazi, koja je uspješno okončana, uz obitelj i mještane, sudjelovalo je 20-ak policajaca PU karlovačke.
Pripadnici GSS stanica Karlovac dojavu su od 112 primili nekoliko sati nakon što je policija već započela potragu.
– Da smo obaviješteni ranije, sigurno bi potraga završila prije – rekao je Branko Šavor, jedan od dvojice pripadnika GSS-a koji su prvi od GSS-ovaca došli u Modruški Potok jer su iz Netretića.
Još petero članova GSS-a i dva psa tragača upravo zato jer su kasno obaviješteni, bili su u automobilima, u neposrednoj blizini Modruškog Potoka, u trenu kada je maleni pronađen. Novinari su o cijelom slučaju, srećom slučaju sa sretnim završetkom, znali prije službe koju, valjda, treba među prvima obavijestiti.