15C° Ogulin

16C° Ozalj

16C° Slunj

Agresivniji i konkretniji Dugorešani pobijedili i u drugom ovosezonskom županijskom ogledu

Pogotke za domaće postigli su Stanković, Lesić i Polović, a za goste Zeko iz kaznenog udarca.

U županijskom dvoboju začelja 19. kola skupine A Četvrte lige Središte, odigranom danas na Gradskom stadionu u Dugoj Resi, domaća Duga Resa 1929 nadigrala je momčad Slunja rezultatom 3:1.

Potpuno zasluženo uzeli su Dugorešani tri boda i u drugom ovosezonskom županijskom dvoboju. Bili su agresivniji i konkretniji, konačno i dobri u realizaciji, pa su upisali treću prvenstvenu pobjedu. I jedan i drugi trener imali su kadrovskih problema zbog izostanaka, a domaći Miljenko Štajduhar bolje je posložio svoju ekipu i nadmudrio kolegu Dalibora Sabljaka na drugoj strani. Za Dugorešane su utakmicu započeli Mateša, Marinić, Halavanić, Brbot, Vrbanić, Polović, Lesić, Grubešić, Stanković, Strgar i Babić, a za Slunjane Katić, Matovina, Cindrić, Zeko, Bauman, Piršić, Suša, Abrlić, Jurčević, Sabljak i Valentić.

Domaći su poveli u 13. minuti. Slunjani nisu dobro očistili situaciju nakon prekida, a Dalibor Stanković pogodio za 1:0. Od prilika u prvom dijelu treba izdvojiti gredu gostiju, koji su mogli poravnati, no nisu pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću ‘plavih’. U 34. minuti u slunjskim redovima Požega je zamijenio Davora Sabljaka. Nakon deset minuta u nastavku gosti rade još dvije izmjene. Špoljarić i Božičević ušli su umjesto Matovine i Valentića, a pet minuta kasnije kod domaćih Stojković mijenja strijelca Stankovića. U 67. minuti Patrik Lesić povećava vodstvo domaćih nakon jedne povratne lopte, pet minuta kasnije Vidoš ulazi kod gostiju umjesto Cindrića, a sve dvojbe oko konačnog pobjednika razriješio je Leonardo Polović u 75. minuti pogotkom za 3:0. Dvije minute kasnije Fudurić je kod ‘plavih’ zamijenio Lesića, a u 82. minuti Krešimir Zeko je postavio konačnih 3:1 iz kaznenog udarca dosuđenog zbog igranja rukom. U završnici je Salopek kod gostiju zamijenio Jurčevića, a kod domaćih Legek Polovića.

U sljedećem kolu Duga Resa 1929 gostuje kod momčadi Blata, a Slunj dočekuje vodeći Dinamo iz Odranskog Obreža.

VESLANJE

Županijskim veslačima dva zlata, pet srebra i dvije bronce na 2. Otvorenom prvenstvu Zagreba