Predsjednik tamošnjeg SDP-a Ivan Vuković upitao je po čemu će Ogulin biti grad, ako se sve premjesti u Karlovac.
– Nedavno smo ostali bez Gradskog centra 112, danas se predlaže ukidanje suda, sutra će se predložiti zatvaranje bolnice, Gimnazije, Obrtničke škole i tko zna što još ne. Po čemu će se uopće Grad Ogulin moći nazivati gradom, ako sve premjestimo u Karlovac – upitao je Vuković.
Naglasio je kako je Ogulin odavno bio poznat kao jedno od značajnih sjedišta sudbene vlasti, te pozvao vlast da “sačuva” ogulinski Sud.
– Ogulin i Ogulinci to ne zaslužuju! Očekujemo da će svi relevantni politički čimbenici u ovom gradu, naročito aktualna vlast, učiniti sve kako bi se ogulinski Općinski sud sačuvao i za budućnost na našem području – pozvao je Vuković.
Izvijestio je i o novom političkom transferu: gradski vijećnik dr. Branko Božić, bivši PGS-ov predstavnik, od sada je član SDP-a, pa tako ova stranka sada ima 4, a ne 3 svoja vijećnika u ogulinskom predstavničkom tijelu.