-1C° Ogulin

-2C° Ozalj

-2C° Slunj

Sport STOLNI TENIS Podijeli

Aquaestil osvojio 1. mjesto u Bratislavi i izborio plasman u drugi krug Europe Trophy kupa

Nakon 3:1 pobjede u posljednjem susretu skupine nad Austrijankama, Aquaestil je u finalu slavio istim rezultatom nad ekipom iz Grčke.

Stolnotenisačice Aquaestila osvojile su prvo mjesto na turniru 1. kruga Europe Trophy kupa u Bratislavi i izborile plasman u nastavak natjecanja.

Nakon subotnjih pobjeda nad Bečankama i Čehinjama, igračice trenera Vukelje jučer su prijepodne, u posljednjem dvoboju skupine B, nadigrale austrijsku ekipu SV Sparkasse Kufstein I rezultatom 3:1, osvojile 1. mjesto skupine i već tada osigurale plasman u daljnje natjecanje. Amy Wang bila je bolja od Arantxe Cossio 3:1 (11:4, 6:11, 11:4, 11:7), a Han Xue Vukelja slavila je nad Bene Gyorgyi 3:0 (11:8, 11:6, 11:4). Nakon poraza Sofiie Sheredehe od Anite Nyitrai 3:1 (11:6, 8:11, 11:1, 11:8), susret je okončala Han Vukelja pobjedom nad Cossio 3:1 (11:3, 11:7, 4:11, 11:8).

U finalu turnira dugoreška se ekipa sučelila s pobjednikom skupine A, grčkom ekipom ASEA Sarises Florinas. U uvodnom meču Rumunjka Bernadett Balint imala je četiri set lopte za 2:0 protiv Amy Wang, no Amerikanka u redovima Aquaestila okrenula je susret i slavila 3:1. Potom su snage odmjerile Han Xue Vukelja i naturalizirana Francuskinja Liu Judith. Suparnica je imala 1:0 i 2:1 u setovima, Han Vukelja je uspjela izjednačiti, a onda u drami petog seta, nakon što je spasila četiri meč lopte i propustila jednu svoju, ipak izgubila. U trećem meču Sofiia Sheredeha gubila je 2:0 u setovima, no uspjela je podići razinu igre i preokretom donijeti Aquaestilu vodstvo 2:1, a u najljepšem meču turnira Wang je sjajnom igrom slavila nad Liu Judith za konačnih 3:1.