Radio Mrežnica
STOLNI TENIS Podijeli

Aquaestil završio jesenski dio sezone gostujućim pobjedama u Petrinji i Požegi

Dugoreška je ekipa u Petrinji pobijedila bez izgubljenog seta, no u Požegi je morala igrati svih pet mečeva.

Stolnotenisačice Aqauestila s dvije su današnje gostujuće pobjede okončale jesenski dio sezone u Superligi. U Požegi su nadigrale istoimenog domaćina, a u Petrinji ekipu Mladosti.

U prijepodnevnom ogledu u Petrinji dugoreška je ekipa pobijedila rezultatom 3:0 bez izgubljenog seta. Sofiia Sheredeha nadigrala je Anu Murat s 3:0 (11:7, 11:3, 12:10), Han Xue Vukelja Nevu Gojković s 3:0 (11:3, 11:6, 11:5), a dvoboj je zaključila mlada Leeloo Han Vukelja 3:0 pobjedom nad Lucijom Dankić (11:5, 11:8, 11:8).

Puno teže je Aquaestil poslijepodne u Požegi došao do slavlja nad domaćom ekipom Požege. U prvom je meču Sheredeha poražena od Yelyzavete Zoidze 3:1 (11:8, 11:8, 8:11, 11:7), a izjednačila je Han Xue Vukelja laganom 3:0 pobjedom nad Laurom Ambruš (11:2, 11:1, 11:2). Novu prednost domaćoj ekipi donijela je Nikolina Raguž pobjedom nad Elenom Vukovac 3:0 (11:8, 11:6, 11:5), a novo izjednačenje polučila je Han Xue Vukelja u meču protiv Zoidze slavljem 3:0 (11:6, 11:7, 11:4). U odlučujućem meču Sheredeha je s 3:0 (11:3, 11:6, 11:2) bila bolja od Ambruš i donijela Aquaestilu pobjedu.

Dugoreška je ekipa u posljednjem 6. jesenskom kolu slobodna pa će na zimsku stanku sa 7 pobjeda i 2 poraza.