– Festival je zamišljen kao hepening s ciljem da se oživi grad Karlovac zajedničkom suradnjom umjetnika i građana Karlovca – kazala je Podrebarac.
Festivala ArtiKA bit će otvoren izložbom visećih skulptura u Promenadi u četvrtak 30. kolovoza.
– Otvorenje izložbe skulptura “Čuvari” je u 19 sati. Zamišljena je kao viseće skulpture koje će biti postavljene u Promenadi što će, pretpostavljam, biti vrlo interesantno – pojasnila je Podrebarac.
Sva četiri dana trajanja festivala umjetnici će izrađivati nova djela, a tijekom večeri bit će jazz koncerti.
– Akademski kipari koji su sudionici ovog festivala, njih 16, stvarat će svoja djela na prostoru Promenade, a u večernjim satima, u sva četitri dana, održat će se jedan koncert. U četvrtak tako započinjemo sa Collete Cassidy, Draženom Ðerekom i Goranom Ilićem uz jazz program, u petak smo uz Small House Brown, u subotu Franciska Fis i Valerija Nikolovska i za zatvaranje, u nedjelju, grupa Ring – kazala je Podrebarac.
A u brojnim radionicama koje će biti organizirane, moći sudjelovati i sami građani.
– Imat ćemo podosta radionica za djecu, mlade i odrasle. Samo ću spomenuti kiparsku radionicu, radionicu žongliranja, radionicu slikovnica, smijeha, predstave za djecu i tako, svašta ponošto – kazala je Podrebarac.