U kratkom postu na Facebooku, osim što čestita Zoranu, zaključuje da se za Karlovac ništa nije promijenilo, jer nema niti predstavnika u predsjedništvu, niti u Glavnom odboru, piše Benčić.
S dozom ogorčenja navodi kako će karlovačkim SDP-ovcima leđa čuvati Plaški, ali otkriva i da se SDP-ovcima koji, očito, nisu favorizirali Zorana, već sad prijeti, i to od strane Carice Milice i Bordžija.
Lako je za pretpostaviti koja bi dama u SDP-u mogla odgovarati opisu "Carice Milice", dok je za Bordžije popis sigurno duži.
Podsjetimo, Benčić je javno dao potporu Zlatku Komadini, a očito je, barem tako misli, da će njemu i kolegama zbog toga biti po onoj latinskoj – "jao pobijeđenima" – vae victis.
Kako god, u SDP-u bi očito je, moglo biti svega, a bivši saborski zastupnik Benčić i pročelnik Porezne uprave, točnije ureda središnja Hrvatska, ne planira samo tako šutjeti. Pa da i mi u zaključku teksta budemo u duhu starih Latina, Rubikon je prijeđen, "Alea iacta est" – Kocka je bačena. 🙂
Benčić na svom FB profilu piše:
Prošlo je i to..izbori su iza nas..Predsjednik negdašnji i sadašnji je obišao sve organizacije…mislim da je ipak čuo šta organizacije misle…pasalo mu ili ne…međutim još se priča nije ohladila već se Bordzije oko njega oglasuju…na čelu sa Caricom Milicom i prijete…. Zorane čestitam ali za Karlovac se ništa nije promijenilo ako već nismo mogli imati predstavnika u nedajbože u Predsjedništvu ( koja hereza ) a ni u Glavnom odboru ( gdje će nam leđa čuvati između ostalog Plaški ) koja koincidencija klc nije partipicirao ni u radnim tijelima Konvencije…vea victus ili tako nekako…