15C° Ogulin

13C° Ozalj

Bez iznenađenja na ‘Čavleku’: Zapata i Krstanović odveli Slaven Belupo u osminu finala Hrvatskog kupa

Zapata je vodeći pogodak postigao u 38. minuti, a Krstanović potvrdio pobjedu s bijele točke u 72. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 večeras su se na Čavlekovom stadionu oprostili od natjecanja u Hrvatskom kupu. U utakmici šesnaestine finala bolji od njih bio je prvoligaš Slaven Belupo rezultatom 2:0.

Ni Ćuk ni kolega mu Zekić s druge strane nisu u dvoboj ušli s najjačim snagama. Razumljivo, obzirom je i jednima i drugima prvenstvo puno bitnije. Zekić je na klupi ostavio svog najboljeg napadača Ivana Krstanovića, a Ćuk Pausa-Kunšta, Sušilovića, Čakarića i Pribanića. Koprivničani su imali više od igre, puno veći posjed lopte, stvorili su i izglednije prilike, ali na koncu su do pobjede došli s dva prilično ‘jeftina’ pogotka, u kojima su naplatili veće iskustvo igranja ovakvih utakmica.

Karlovački trener nije mogao računati na ozlijeđene Knezovića, Marinića i Dadića pa je u susret krenuo s Bogovićem na vratima, Đoparom, Vratarićem, Oršolićem i Prpićem u zadnjoj liniji, Olmom, Pamićem i Mićunovićem u sredini te Bagarićem, Mamićem i Čolićem prema naprijed. I ‘plavo-bijeli’ su prvi priprijetili. U 8. minuti Čolić je primio dijagonalu Mićunovića i odlično s dvadesetak metara iskosa opalio pod gredu, no Čović je još bolje intervenirao. Nakon petnaestak minuta igre Koprivničani su počeli redati prilike. U 17. minuti Zapata je probio lijevu stranu i dao povratnu loptu, Hadžić je pucao u sami kut, ali Bogović je spasio. Samo minutu kasnije karlovački vratar upisao je novu sjajnu obranu. Opet je Zapata ubacio s lijeve strane, Glavčić je tukao, ali Bogović je još jednom spasio svoju momčad. U 23. minuti, nakon ubačaj iz kuta Brkovića, lopta je preletjela sve igrače u kaznenom prostoru, Van Bruggen ju je oštro vratio, a Zirdum na drugoj vratnici promašio mrežu. Ipak, u 38. minuti Slaven Belupo je poveo. Ubačaj s desne strane preletio je obranu Karlovca 1919, Zapata se našao jedan na jedan s Đoparom, napravio si prostora za udarac i pogodio prvi Bogovićem kut za 0:1.

Ćuk je u nastavak krenuo s Čakarićem i Pribanićem umjesto Čolića i Mićunovića. U 48. minuti Glavčić je imao veliku priliku za novi pogodak gostiju. Ušao je prema Bogoviću ikosa s desne strane, karlovački vratar je obranio njegov udarac, a Oršolić potom loptu izbio s gol linije. U 62. minuti Cahani i Sušilović su uši umjesto Mamića i Bagarića i samo dvije minute kasnije Sušilović je ukrao loptu braniču koprivničke momčadi i odlično ubacio za Cahanija, ali netko od gostiju je klizećim startom uspio loptu ispred karlovačkog napadača izbiti u korner. U 66. minuti, nakon ubačaja iz kuta Pamića, Oršolić nije uspio dobro loptu zahavatiti glavom iz jako dobre pozicije, a šest minuta kasnije Slaven Belupo je potvrdio pobjedu. Vratarić je u kaznenom prostoru srušio Glavčića, sudac Vučković opravdano pokazao na bijelu točku, a Ivan Krstanović sigurno pogodio za 0:2. U 77. minuti Bibić je zamijenio Olma, a domaći su u završnici imali još dvije poluprilike. Prvo je vratar gostiju Čović u 89. minuti, u namjeri da izbaci vraćenu loptu u polje, njome pogodio Cahanija, no odbila se pored gola, a u drugoj minuti sudačke nadoknade Pamić je lijepo tukao iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane, ali zamalo preko grede.

Karlovac 1919 se sada okreće prvenstvu u Trećoj ligi Središte, u kojem ga u nedjelju očekuje gostovanje kod momčadi Bistre.

Rukavina i trenerica Rašić složni: Idemo u Veliku Goricu bez pritiska i nadamo se dobrom rezultatu