18C° Ogulin

19C° Ozalj

18C° Slunj

Bez Kučinić i Bačić ‘školarke’ upisale glatki domaći poraz od ekipe Samobora

Najraspoloženija u okrnjenoj domaćoj ekipi bila je kapetanica Kristina Vuković s 8 pogodaka.

KARLOVAC – Rukometašice Škole rukometa Karlovac danas su u Sportskoj dvorani, u utakmici 20. kola Druge hrvatske lige Zapad, uvjerljivo poražene od ekipe Samobora rezultatom 37:26.

Karlovčanke su u prvoj utakmici nakon prvenstvene stanke, koju je, podsjetimo, uzrokovala prilično kontroverzna odluka Hrvatskog rukometnog saveza o zastoju natjecanja, dočekale kvalitetnu ekipu Samobora, koja je na ljestvici bila tri mjesta iznad njih s osam bodova više. Trener Dražen Keča na raspolaganju nije imao Kučinić, Bačić i Perković, a posebno su mu nedostajale dvije prvonavedene, koje su standardne članice udarne postave i bez kojih igra Karlovčanki nije jednako kvalitetna niti u obrani niti u napadu. U tako okrnjenom sastavu ‘školarke’ su uspjele parirati dvadesetak minuta, nakon kojih su Samoborčanke ipak ‘naplatile’ razliku u kvaliteti i došle do glatke pobjede.

Loše su domaće otvorile utakmicu pa je početkom 5. minute bilo 3:0 za gošće. No, onda su ipak pohvatale konce igre i u 12. minuti pogotkom Stepić poravnale na 6:6. Do 18. minute i rezultata 11:11 Karlovčanke su u potpunosti držale priključak i igrale ravnopravnu utakmicu, no potom su gošće s tri uzastopna pogotka otišle na 14:11. S dva vezana gola Španić domaće su smanjile na 14:13, ali do kraja prvog dijela uslijedila je 6:1 serija Samoborčanki i odlazak na odmor s +6 (20:14).

Nastavak nije ponudio nimalo uzbuđenja. ‘Školarke’ jednostavno nisu imale dovoljno kvalitete da zaprijete sigurnom vodstvu gošći, koje su u potpunosti kontrolirale utakmicu i na koncu došle do uvjerljive pobjede.

Kapetanica Kristina Vuković s 8 pogodaka bila je najefikasnija u domaćoj ekipi, Stepić i Medved su dale po 6, Španić 4, a Krznarić 2 gola. Vratarka Keča imala je 9 obrana.

Sljedećeg vikenda, u pretposljednjem 21. kolu, Karlovčanke gostuju u Senju kod devetoplasirane Senie.