Radio Mrežnica
Podijeli

Big Brother u Karlovcu: stižu kamere

Danas su počeli pripremni radovi, odnosno postavljanje "instalacija" na semaforske stupove, a na njih bi uskoro trebale doći i kamere. Upravo to je razlog da danas tijekom prijepodneva semafor na ovom dijelu nije radio.

Postavljanje kamera za snimanje raskrižja pilot je projekt Grada Karlovca u funkciji uvođenja ITS-a (inteligentnih transportnih sustava) te je trenutno zamišljen kao sastavni dio GIS (geografski informacijski sustav) informatičkog rješenja naziva e-ceste.
– Cilj je objedinjavanje i analiza svih prometnih informacija, kao i donošenje kvalitetnih odluka iz jedinstvenog Prometnog centra unutar Uprave Grada Karlovca, pojašnjavaju iz gradske uprave.

U prvoj fazi želi se postići snimanje prometnog toka. U slučaju prometnih nesreća snimke bi poslužile i policiji, također cilj je i povećanje sigurnosti na tom području. U drugoj fazi planira se uskladiti brojanja prometa, izraditi prometni model i koordinirati rad svih semaforskih uređaja na području Grada.

– Projekt je u fazi testiranja, a po izvršenoj analizi vidjet će se isplativost projekta i temeljem toga će se odlučiti o broju raskrižja koji će biti pokriveni takvim sustavom, kažu u Gradskoj upravi.

Bit će to prve kamere za nadzor prometa u Karlovcu koje će biti u funkciji 24 sata i u pravom smislu riječi "vidjeti" sve.

I dok je u Karlovcu ovo prva takva kamera, u Zagrebu ih već ima 354, na 118 lokacija.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više