6C° Ogulin

5C° Ozalj

6C° Slunj

‘Bijeli’ poraženi na gostovanju kod Sutle-Laduč, nisu iskoristili svoje prilike

Plivelić je u svakom poluvremenu imao po jednu sjajnu priliku, ali ih nije uspio realizirati.

Nogometaši Slunja danas su u Laduču upisali novi poraz u Četvrtoj ligi Središte. U utakmici 19. kola nadigrala ih je domaća momčad Sutle-Laduč rezultatom 2:0.

‘Bijeli’ su, nakon domaćeg poraza od Zeline, danas u Laduču nastojali provjerenim receptom doći do pozitivnog rezultata. Postavili su dobar blok ispred Katića i vrebali iz protunapada, baš kao što su igrali i prije dva tjedna u Strmcu Samoborskom, kada su uhvatili puni plijen. Imali su svojih prilika i, da su ih iskoristili, vjerojatno bi izbjegli poraz, a pogotke su primili nakon prekida, koji su se pokazali kobni i u domaćem ogledu sa Zelinom.

Trener Dalibor Sabljak ponovo je imao dosta izostanaka. Piršić i Bićanić nisu mu bili na raspolaganju zbog kartona, Požega i Božičević zbog ozljeda, Matovina i Matanić zbog poslovnih obaveza, a Antonijo Turkalj, koji je u zimskom prijelaznom roku došao iz Karlovca 1919, ponovo nije bio u kadru. Stoga su utakmicu započeli Katić, Paulić, Radočaj, Bauman, Kučinić, Marin Turkalj, Mance, Barić, Abrlić, Plivelić i mladi 16-godišnji Salopek, koji je debitirao u seniorskoj momčadi.

Domaći su na odmor otišli s minimalnim vodstvom 1:0 pogotkom Tina Turka u 36. minuti nakon udarca iz kuta, a Slunjani prokockali dvije krasne prilike preko Plivelića i Mancea. U nastavak je umjesto mladog Salopeka krenuo Špoljarić, a Plivelić propustio realizirati još jednu izglednu priliku nakon protunapada. U 68. minuti Jurčević je zamijenio Kučinića, a Sutla je do drugog pogotka došla u 86. minuti preko Franka Žitkovića, koji je odličnim udarcem s 25 metara, nakon kornera kojeg ‘bijeli’ nisu dobro očistili, iznenadio Katića. U 90. minuti Abrlića je zamijenio Krizmanić.

U sljedećem kolu Slunj dočekuje zabočku Mladost.

MOST ZA RAZVOJ GAZE

Most Gaza – Banija nije izmišljotina: Isplaniran je još 1959., a i sada je u GUP-u Karlovca