Birač pozvao gradonačelnika Mandića u šetnju pothodnikom: Katastrofalno stanje traži brzo djelovanje
Pothodnik spaja dva dijela grada, a svojim stanjem izaziva jezu
Gradski vijećnik Dimitrije Birač traži rekonstrukciju pothodnika.
Iako spaja dva dijela grada te je mjesto stalne cirkulacije velikog broja ljudi, u katastrofalnom je stanju. Više puta tijekom svog političkog djelovanja, vijećnik je upozoravao grad na potencijalnu katastrofu koja bi se mogla dogoditi. U konačnici, do toga je i došlo-komad stropa pao je u pothodniku, a grad je to sve pokušao prekriti, napomenuo je Birač. Također je na priopćenje koje je došlo iz grada reagirao sa zanimljivom usporedbom:
– Nakon tog događaja Grad je izdao priopćenje kako je sufinancirao radove. Naime, sufinancirao je radove od 13 milijuna kuna sa 1,7 milijuna. To vam je kao da ste ručak od 500 kuna sufinancirali sa 50 kuna. Takva je politika Grada u kojoj on ne želi da se situacija odvija tako da on popravlja stvari od javnog interesa.
Napomenuo je i kako u ovakvim situacijama Grad najčešće rješava stvari tako da sve preuzmu privatnici, no ovdje to nikako ne može biti slučaj. Stoga, predložio je svoje rješenje:
– Treba uključiti širu javnost i struku, u roku jedne godine organizirati javnu tribinu te vidjeti kakvi će prijedlozi izaći iz toga te što Grad može isporučiti da se situacija popravi, predložio je Birač i istaknuo kako se ovdje prvenstveno radi o dva gradska prostora u kojima sada ima “sve i svašta”, jedan od 80-ak kvadrata i drugi od 800.
Gradonačelnik neka malo protegne noge
U cijeloj priči, vijećnik nije propustio priliku niti pozvati gradonačelnika Karlovca u šetnju kako bi se više pozabavio ovim pitanjem:
– Kada bi se gradonačelnik više puta prošetao pothodnikom do Grabrika u kojem živi, vidio bi u kakvom je ovo stanju. Time bi se problem zasigurno riješio puno brže, smatra Birač.
Inače, uz javne tribine, vijećnik je rješenje pronašao i u tvrtki Inkasator:
– Karlovac je jedini u Hrvatskoj koji ima dva tržna centru u većinskom privatnom vlasništvu. Ako već ondje Inkasator plaća prostor nekih 180 tisuća kuna godišnje, mogao bi razmisliti o preseljenju u pothodnik. Ima klijentelu, starije građane, kojima se lakše spustiti nego penjati po stepenicama. Nemojmo čekati parlamentarne i lokalne izbore da se ponovno daju obećanja, rekao je završno.
L. Grčić