23C° Ozalj

22C° Slunj

Blaževićeve ‘bebe’ poražene od Gorice

Mladi karlovački odbojkaši u drugom setu napravili dvije lijepe serije poena

KARLOVAC – Odbojkaši Karlovca i u 2. su kolu Druge nacionalne lige Centar doživjeli poraz. Večeras su na parketu Sportske dvorane izgubili od momčadi Gorice iz Velike Gorice s 3:0 u setovima.

Za razliku od prošlog vikenda, kada na gostovanju u Čazmi nije nikako mogla parirati puno boljem i kvalitetnijem domaćinu, izrazito mlada karlovačka ekipa večeras je, pogotovo u drugom setu, pokazala da u dijelovima utakmice može prikazati odbojku ravnopravnu suparniku.

U prvom setu Karlovčani su se držali do 4:3 za goste, koji su onda serijom poena otišli na 12:4 i bez problema priveli set kraju s 25:7. Drugi set bio je puno zanimljiviji. Kod 11:8 za Velikogoričane, karlovački su odbojkaši napravili niz od pet poena i poveli 13:11. Probudila se tada na trenutak i malobrojna publika na tribinama Sportske dvorane, no gosti su vrlo brzo uzvratili sa sedam uzastopnih poena i preokrenuli na 18:13. U završnici seta, kod vodstva Gorice 22:15, uslijedila je još jedna serija od pet poena Karlovčana, koji su se primakli na 22:20 i gostima zakomplicirali situaciju. Međutim, iskusniji gostujući odbojkaši dobili su sljedeća tri poena i uzeli set s 25:20. U trećem setu mladi Karlovčani više nisu imali snage za nešto više. Gorica se odmah odvojila na 8:1 i 14:3 i završila dvoboj s 25:8.

Neodgovorni pojedinci mislili da znaju upravljati klubom pa doveli mušku odbojku na vrlo niske grane

Nažalost, karlovačka muška odbojka ove će sezone očito proživljavati svoje najteže trenutke od hrvatske samostalnosti. Zbog problema o kojima smo već pisali, a koji su rezultat neodgovornih pojedinaca koji su mislili da znaju i mogu upravljati klubom, ovi mladići koji su danas zaigrali na parketu Sportske dvorane bit će ove sezone, ne svojom krivicom, ‘kanta za napucavanje’ znatno iskusnijim i jačim momčadima s kojima igraju u ovom rangu natjecanja. Nova Uprava, koja je klub preuzela početkom godine, već je napravila neke dobre poteze pa se nadamo da će uspjeti i osnažiti momčad, kako bi se već sljedeće, ako ne i tijekom ove sezone, mogla ravnopravno boriti sa svim protivnicima i u dogledno vrijeme vratiti karlovačku mušku odbojku u viši rang.