12C° Ozalj

Borbeni, rastrčani i motivirani Karlovac 1919 ‘torpedirao’ Vrbovčane na startu prvenstva

Pogotke za ‘plavo-bijele’ postigli su Mamić u 8., Čakarić u 21. i 36., Marinić u 35. te Sušilović u 60. i 62. minuti.

Nogometaši Karlovca 1919 na najbolji su način otvorili novu sezonu u Trećoj hrvatskoj ligi Središte. Večeras su na Čavlekovom stadionu, u utakmici 1. kola, nadigrali momčad Vrbovca sa čak 6:0.

Od prve minute nogometaši trenera Sretena Ćuka izgledali su kao da su pušteni s lanca. Bili su silno motivirani, borbeni i rastrčani, puni želje, te su svojim navijačima podarili jednu krasnu predstavu na startu prvenstva, za što su od njih nakon posljednjeg sučevog zvižduka nagrađeni velikim pljeskom. Gosti sigurno nisu loša momčad, to je ista ona ekipa koja je u proljetnom dijelu prošle sezone osvojila 31 bod i čudesno se spasila ispadanja, ali večeras u ogledu s karlovačkim nogometašima nije imala izgleda.

Ćuk nije mogao računati na Pausića, Olma i Kelavu pa je u susret krenuo s Pausom-Kunštom na vratima, Vratarićem, Oršolićem, Knezovićem i Prpićem u zadnjoj liniji, Marinićem, Pribanićem i Mamićem u sredini te udarnim napadačkim trojcem Bagarić – Čakarić – Sušilović.

Već u 5. minuti Čakarić je odlično pucao s ruba kaznenog prostora malo pored vratnice i najavio raspoloženu večer domaćeg sastava, a u 8. minuti, nakon ubačaja Bagarića iz kuta, Ivan Mamić je s prve vratnice glavom smjestio loptu iza leđa Zrinščaka za 1:0. Jedini ozbiljniji pokušaj na utakmici gosti su upisali u 20. minuti, kada domaći nisu dobro očistili dugačko ubacivanje iz auta Kristijana Colarića, pa je Slišković atraktivno ‘škaricama’ pucao, ali pored gola. Minutu kasnije Karlovčani su povećali prednost. Lopta je gurnuta iza leđa obrane Vrbovca za Luku Čakarića, koji je zaobišao vratara i onda iskosa, pored dvojice gostujućih igrača koji su stigli na gol-liniju, pogodio za 2:0. U 29. minuti Bagarić je s desne strane dobro ubacio na prvu vratnicu za Sušilovića, ali gosti su blokirali njegov pokušaj i odbili loptu u korner. Četiri minute kasnije Čakarić je presjekao paralelno dodavanje Lovrića, sjurio se prema vratima, zaobišao Zrinščaka, ali je otišao previše ukoso pa su gosti uspjeli njegov udarac zaustaviti na gol-liniji, no to je bila samo uvertira za nova dva karlovačka pogotka. U 35. minuti Čakarić je sjajnom loptom izbacio Daniela Marinića iza obrane gostiju, a ovaj je iskosa snažnim udarcem pogodio za 3:0, a tek što su gosti krenuli s centra, Čakarić je presjekao još jedno dodavanje stopera Vrbovca, povukao prema golu i iskosa s desne strane pogodio suprotni kut za odlazak na odmor s velikih 4:0.

Vrbovčani su nešto odlučnije krenuli u nastavak jer više nisu imali što izgubiti. U prvih desetak minuta imali su veći posjed i pokušavali doći do pogotka, ali to je samo ostavilo još više prostora za brze karlovačke protunapade. U 49. minuti je Knezović, nakon ubačaja iz kuta Bagarića, tukao glavom preko grede, a onda je na scenu stupio Kristijan Sušilović. U 60. minuti Mamić je pokrenuo protunapad i dijagonalnom tražio Sušilovića, gostujući branič uspio je presjeći to dodavanje, ali karlovačko brzo krilo oduzelo mu je loptu, sjurilo se prema Zrinščaku i onda ga rutinski prebacilo za 5:0. A samo dvije minute kasnije Marinić je izbacio Bagarića na desnu stranu, ovaj se probio do korner linije i onda dao povratnu loptu, na koju je natrčao Sušilović i postavio konačnih 6:0. U preostalom vremenu gosti su pokušali doći do počasnog pogotka, ali nisu uspjeli kreirati niti jednu pravu priliku, a Karlovac 1919 je ubilježio još dvije-tri poluprilike, ali bez konkretnog učinka. U 62. minuti Pamić i Mićunović zamijenili su Pribanića i Bagarića, osam minuta kasnije Cahani i Dadić su ušli umjesto Mamića i Marinića, a u 79. minuti Oršolića je zamijenio mladi Ribar.

U sljedećem kolu Karlovac 1919 gostuje u Velikoj Gorici kod momčadi Kurilovca.

Aquaestil otvorio nastup u Europskom kupu uvjerljivom pobjedom nad portugalskim Uniaom Sebastianenseom