Radio Mrežnica
Podijeli

Bosiljevčani peticijom za bolju struju

Naime,  čak i slaba kiša uzrokuje nestanak struje, nedostaje trafostanica, vodova, a i jačina struje je slabija za 40 volti od one koja bi omogućila normalno funkcioniranje. Iz HEP-a uglavnom savjetuju stanovnike da kupe agregate.

Peticiju bi trebali potpisati svi; od "običnih" građana i poduzetnika do političara

Sve su to razlozi za pokretanje ove peticije kojoj je cilj poboljšanje opskrbe električne energije, a predat će je predsjedniku HEP-a. Kopije će pak dostaviti predsjedniku Vlade Republike Hrvatske te ministru za energetiku, a pozvani su svi-od običnih građana, poduzetnika do političkih stranaka, kaže Anka Perić.

– Nadamo se da će jedan drugog poticati da riješe ovaj problem. Osim toga, vjerujemo i da će novoizabrani župan Karlovačke županije, Damir Jelić, poduzeti nešto da se problem ovih ljudi riješi. Vjerujem da mu je kao novom županu važno da mu svaka jedinica lokalne samouprave bude razvijena, odnosno da se rezultati vide nakon 4 godine, objašnjava Perić koja je odlučila aktivno sudjelovati u ovoj inicijativi jer poznaje probleme Bosiljevčana s obzirom da i sama posjeduje nekretnine na ovom području.

Takva situacija im uvelike otežava život jer odbija investitore koji zbog nestabilne struje ne mogu na području Bosiljeva pokretati tvrtke niti bilo kakva postrojenja koja bi stvorila nova radna mjesta i poboljšala budžet ove općine. Mnogi ljudi se iseljavaju, čak 50 do 60 njih godišnje, a stanovništvo koje ostaje bori se s neadekvatnom infrasturkturom za 21.stoljeće.

– Prije 7 godina sam htjela investirati u ovo područje. Imala sam ideju za pokretanje posla, no rečeno mi je da moja ideja nije provediva jer mi nedostaje trafostanica za to. Evo, nakon 7 godina i drugi investitori se suočavaju sa sličnim problemima, a o stanovništvu koje na dnevnom nivou brine hoće li moći oprati robicu svojoj djeci je krajnje zabrinjavajuće, dodaje Perić.

I poslovni i privatni život otežan zbog slabe struje koja malo-malo pa nestane

Ugostitelj Ivica Frketić naglašava da se pridružio ovoj peticiji jer mu ovakva struja utječe i na poslovni i na obiteljski život.

-Kada nestane struje, kvarovi na peći na biomasu iznose nekoliko tisuća eura. Dok njegov sumještanin Tomislav Grguraš kaže da se bavi informatikom, poslodavac mu omogućava rad od kuće, no mora stalno seliti u urede u druge gradove pa čak i u susjednu Sloveniju kako bi poslove mogao nesmetano odraditi do kraja.

Već znamo i sami prepoznati kada će nestati struja. Obavezno kada padne prvi snijeg, ali i najmanja kiša je problem. Nekada smo čekali i po 4 do 5 dana da se kvarovi otklone, kažu Bosiljevčani.

Peticija će se moći potpisati još tri dana u Restoranu Bosiljevo od 8,00 do 10,00 sati.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više