4C° Karlovac

4C° Duga Resa

5C° Ogulin

4C° Ozalj

Branko Đukić prvim pogotkom u ‘plavo-bijelom’ dresu donio Karlovcu 1919 minimalnu pobjedu nad Novigradom

Karlovački napadač pobjednički je pogodak postigao u 55. minuti na asistenciju Marka Kelave.

Pogotkom Branka Đukića u drugom poluvremenu, nogometaši Karlovca 1919 danas su u Medulinu, u sklopu priprema za proljetni dio sezone, s minimalnih 1:0 slavili nad Novigradom, devetoplasiranom momčadi Treće hrvatske lige Zapad.

Kao što je i najavio, trener Sreten Ćuk u današnji je ogled krenuo s novom jedanaestoricom u odnosu na jučerašnji dvoboj s pulskim Uljanikom. Bogović je zauzeo poziciju među vratnicama, Basar, Knezović, Vratarić i Pahanić su bili odostraga, Olmo, Anić i Mamić držali sredinu, a Sušilović, Đukić i Kelava su činili napadački trojac. ‘Plavo-bijeli’ su danas djelovali nešto umornije nego jučer, što je samo dokaz da se i na ovom morskom dijelu priprema žestoko radi, no gledajući svih 90 minuta bili su kvalitetniji protivnik i zasluženo pobijedili. Utakmica je bila vrlo žustra i čvrsta, na trenutke i gruba, Novigrad je igrao prilično zatvoreno, a karlovačke nogometaše na putu do nove pobjede bodrila je i skupina Gademza, koja je stigla u Medulin.

Novigrad je mogao povesti već u 10. minuti. Pahanić je prekršajem skrivio kazneni udarac, no greda je spasila Bogovića. Pet minuta kasnije, nakon udarca iz kuta, Đukić je pucao glavom, ali pored vratnice. U nastavku prvog dijela momčadi su bile prilično izjednačene u posjedu lopte, više nije bilo izglednih prilika pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

U drugo poluvrijeme Karlovac 1919 je krenuo s istih jedanaest igrača, ali je trener Ćuk malo zarotirao njihove pozicije. Olmo i Anić su ostali na zadnjim veznima, Kelava im se pridružio u sredini terena, Sušilović i Đukić su bili na krilima, a Mamić u špici napada. U 51. minuti ‘plavo-bijeli’ su ponovo zaprijetili iz prekida. Nakon ubačaja iz kuta, Knezović je skočio i pucao glavom, ali nije bio precizan. Tri minute kasnije Novigrad je ostao s igračem manje. Sušilović je pobjegao zadnjem igraču obrane suparnika, koji ga je zaustavio prekršajem i zaradio isključenje. A već u sljedećoj, 55. minuti, Karlovac 1919 je iskoristio brojčanu prednost i došao do pobjedničkog pogotka. Kelava je ubacio s lijeve strane, a Branko Đukić glavom na drugoj vratnici pogodio mrežu za 1:0. U 61. minuti Anića je zamijenio Ribar, a u 75. minuti vratar Novigrada obranio je odličan udarac Mamića pod gredu s dvadesetak metara. Do kraja dvoboja bilo je još par poluprilika, ali rezultat se nije mijenjao.

Sutra će Karlovčani odigrati prijateljski ogled s labinskim Rudarom, četvrtoplasiranom ekipom Treće hrvatske lige Zapad, u petak se vraćaju u grad na četiri rijeke, a u subotu će na Čavlekovom stadionu odmjeriti snage s četvrtoligašem Slunjem.