14C° Ogulin

15C° Ozalj

15C° Slunj

Sport FUTSAL Podijeli

‘Bunker’ nije izdržao: ‘radnice’ povele pa upisale domaći poraz od Mirlović Zagore

Karlovčanke su povele pogotkom Antonije Vranić, a do drugog gola došle su autogolom Josipe Burčul.

KARLOVAC – Malonogometašice Radnika futsala danas su u Sportskoj dvorani doživjele i peti uzastopni poraz u Prvoj hrvatskoj ligi. U utakmici 6. kola nadigrala ih je ekipa Mirlović Zagore rezultatom 5:2.

Potpuno neočekivan bio je početak današnjeg susreta. Gošće su u Karlovac došle kao favoritkinje, u dosadašnjem dijelu sezone već su upisale dvije pobjede, no nakon nešto više od 20 sekundi igre Antonija Vranić iz protunapada dovela je Radnik futsal u vodstvo. Tehnički kvalitetnije i bolje gošće ostatak su poluvremena držale veliku većinu vremena loptu u svojim nogama i stalno prijetile domaćim vratima, no što zahvaljujući raspoloženoj vratarki Stepić, a što promašajima i dekoncentraciji gošći u završnici, na odmor se otišlo s 1:0 za Radnik futsal.

Međutim, vrlo teško je bilo za očekivati da će ‘bunker’ Karlovčanki izdržati još punih 20 minuta igre u nastavku. Mirlović Zagora je i dalje diktirala igru i onda konačno u 26. minuti pogotkom Nine Mijoč poravnala. A u istoj minuti Petra Michieli Tomić iskoristila je zbunjenost domaće ekipe i krasnim udarcem preokrenula na 2:1. U 30. minuti Elizabeta Balić povećava na 3:1, u 34. Michieli Tomić svojim drugim pogotkom diže prednost gošći na 4:1, a za 5:1 zabija u sljedećoj minuti Josipa Burčul. U 36. minuti, nakon nesporazuma s vratarkom Maljak, Burčul zabija autogol za 5:2, a u 37. minuti inače vrlo mirnu utakmicu ‘zakuhala’ je gostujuća vratarka Maljak. Prvo je dobila žuti karton zbog nesportskog ponašanja, a kako tu nije stala, suci su joj u istoj minuti pokazali i drugi isključujući. S igračicom više Karlovčanke su konačno izašle iz ‘bunkera’, ali nisu uspjele stvoriti niti jednu izglednu priliku. Štoviše, imale su gošće do kraja susreta još dvije-tri prilike za povećanje vodstva, no rezultat se ipak nije mijenjao.

Nakon pet odigranih susreta Radnik futsal je i dalje bez bodova, a u srijedu od 16:30 sati u Sportskoj dvorani igra odgođenu utakmicu 4. kola sa Siscijom iz Siska.