5C° Duga Resa

5C° Ogulin

5C° Ozalj

5C° Slunj

‘Čavlek’ ugostio završnicu Hrvatskog kupa za mladež: naslovi juniorima Dinama, kadetima Hajduka i pionirima Osijeka

Splićani su do naslova došli vrlo uvjerljivo, finale pionira odlučio je samo jedan pogodak, a o naslovu kod juniora odlučili su jedanaesterci.

KARLOVAC – Čavlekov stadion danas je ugostio završnicu Hrvatskog kupa za sezonu 2020/2021. u konkurenciji mladeži, a naslove su osvojili juniori Dinama, kadeti Hajduka i pioniri Osijeka.

U juniorskom finalu, odigranom večeras pod svjetlima reflektora, Dinamo je pobijedio Osijek nakon raspucavanja jedanaesteraca. Iako su i jedni i drugi imali prilika, nakon 90 minuta nije bilo pogodaka, a Osječani su od 82. minute igrali s igračem manje jer je Stranput isključen zbog prekršaja s leđa nad Barišićem, u trenutku kad je napadač ‘plavih’ imao otvoren put prema vratima. U raspucavanju su svi bili precizni u prve četiri serije – za ‘bijele’ Beljo, Vuica, Bakula i Cvijanović, a za ‘plave’ Barišić, Težački, Tomek i Rozić. U petoj seriji Branšteter je tukao preko vratiju pa je Dinamov vratar Čavlina imao meč loptu. Međutim, i on je opalio preko grede pa se krenulo u šestu seriju. Za Osječane je Mikolčić pucao preko grede, a Braun je bio siguran za konačnih 5:4 i slavlje Zagrepčana. Dodajmo i da je posljednjih pola sata juniorskog finala, kao i raspucavanje s bijele točke, popratilo nevrijeme praćeno vrlo jakim vjetrom i obilnom kišom, koje je igračima jedne i druge momčadi uvelike otežalo igru.

Kadetski naslov otišao je u Split, u vitrine Hajduka. Mladi ‘majstori s mora’ bili su vrlo uvjerljivi protiv vršnjaka zagrebačke Lokomotive i slavili rezultatom 4:0. U prvom dijeli oba pogotka za ‘bile’ postigao je Mislav Petrović, u 13. i 43. minuti, Jere Vrcić je u 50. minuti razriješio sve dvojbe oko pobjednika, ako ih je uopće bilo nakon prvih 45 minuta,a konačni rezultat postavio je Niko Đolonga u 67. minuti.

Osječani su se danas ipak dokopali jednog pobjedničkog pehara – u finalu konkurencije pionira pobijedili su zagrebački Dinamo rezultatom 1:0, a pogodak kojim je naslov otišao u grad na Dravi postigao je Dominik Babić u 35. minuti.

Dominacija Ogulinki: Barbara Žilić i Marija Paušić najbolji ženski par Karlovačke županije