Radio Mrežnica
Podijeli

Centar na Baniji dobiva nove sadržaje

Centar na Baniji pohađaju djeca s poteškoćama u razvoju koja su nerijetko i vezana za invalidska kolica. Dosad je dovoženje u školu roditeljima predstavljalo problem jer mjesta za parkiranje ispred zgrade nije bilo, a posebno teško bilo je zimama. Sada će biti puno lakše, rekla je Ružica Cindrić iz Vijeća roditelja.

– Morali smo se snalaziti, parkirališta u okolici su bila zauzeta, a pogotovo je teško bilo u zimskim uvjetima kada je snijeg ili kiša. Bilo je teško dovoziti djecu u kolicima, s kišobranima, a sad nam je bliže i lakše.

Predsjednica Školskog odbora Sanja Čorak je pak zahvalila Gradu Karlovcu na realizaciji projekta za kojeg je ideju dao prijašnji predsjednik Školskog odbora pokojni Josip Zaborski.

Parkiralište kod Centra na Baniji vrijedno je 200 tisuća kuna, ima sedam parkirališnih mjesta. Bit će posađeno i novo drveće.

– Kad nam je dao tu ideju i pogurao nas da počnemo djelovati, ipak je došlo do toga da se naše parkiralište realiziralo i napravilo. Nema sretnije djece i djelatnika kad se nešto ovako vidi u stvarnosti i kad se vidi da za našu populaciju djece Grad zaista puno radi, naglasila je Čorak.

Do sad je Grad uložio i u novu fasadu te krov, ali i opremu za školu. Zbog svih ovih investicija, ravnatelj Volodymyr Kubinskyy kaže kako se svojim Centrom mogu i hvaliti i ponositi.

– Tko god dođe u našu školu, kada vidi što je sve u njoj i kako je opremljena onda se divi i kaže da u drugim sredinama nije ni blizu tako. Imamo pametne ploče, poticaj senzorike, velik broj kompjutora… zaista smo lijepo opremljeni i na zavidnoj razini.

A nakon parkirališta uslijedit će i izgradnja dizala te proširenje Centra, najavio je Kubinsky.

– Ministarstvo znanosti nam je odobrilo veliki iznos za dogradnju ovog Centra. Žarko se nadam da će se negdje za dvije do tri godine ovdje pojaviti još jedna nova zgrada. A možda do Nove godine će tu proraditi i lift.

Želja je da ovaj Centar za obrazovanje djece i mladeži postane referentni regionalni centar za rad s djecom s poteškoćama u razvoju, naglasila je gradska pročelnica Andreja Navijalić.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više