Radio Mrežnica
VESLANJE Podijeli

Četiri odličja karlovačkim veslačima na finalu Kupa Miljenka Finderlea na Sabljacima

Zlatne medalje uzeli su Luka Hajdin, Ema Hodak i dvojac Latković-Jakšić iz Korane, a srebro Tin Jarnjević iz Karlovca.

Četiri odličja osvojili su karlovački veslači na finalu Kupa Miljenka Finderlea održanom na Jezeru Sabljaci u Ogulinu.

Pravo nastupa u finalu Kupa imale su po tri najbolje plasirane posade po kategorijama i disciplinama u ukupnom poretku Kupa Miljenka Finderlea primorsko-kontinentalne regije i Kupa Veslačkog saveza Dalmacije.

Zlatne medalje izborili su predstavnici Korane. Luka Hajdin slavio je u utrci skifova za juniore A s oko devet i pol sekundi boljim vremenom od drugoplasiranog Nikole Kontreca iz zagrebačke Mladosti. Ema Hodak uvjerljivo je pobijedila u skifu za juniorke B s gotovo 16 sekundi bržim rezultatom od drugoplasirane Viktorije Alete iz zadarskog Jadrana, a u istoj disciplini Elizabeta Francetić iz ogulinskih Sabljaka zauzela je posljednje 5. mjesto. Jan Latković i Josip Jakšić nastupili su u vrlo napetoj utrci dvojaca na pariće za juniore B i prvi prošli ciljem sa samo 57 stotinki prednosti pred Lovrom Lipanovićem i Marinom Boškovićem iz splitskog Mornara.

Srebro je osvojio Tin Jarnjević iz Veslačkog kluba Karlovac u utrci skifova za juniore B, zaostavši za pobjednikom Vitom Šutalom iz dubrovačkog Neptuna oko osam i pol sekundi. U istoj utrci Fran Mihalić iz Sabljaka bio je posljednji peti.

U ukupnom poretku klubova najbolji je bio zadarski Jadran sa 62 boda. Korana je zauzela 10. mjesto s 18, Karlovac 16. mjesto s 5, a Sabljaci pretposljednje 17. mjesto sa 4 boda.