Radio Mrežnica
NOGOMET Podijeli

Croatia ’78 na korak do jesenskog naslova 1. ŽNL, Cetingrad jesenski prvak 2. ŽNL

Vodeći Žakanjci u gostima su pobijedili Koranu s 3:2 i zadržali pet bodova prednosti nad drugoplasiranim Vojnićem ’95.

Pobjedom 3:2 na gostovanju kod Korane, nogometaši Croatije ’78 približili su se na korak do osvajanja naslova jesenskog prvaka Prve županijske lige.

U današnjem ogledu 12. kola, odigranom na pomoćnom igralištu Čavlekovog stadiona, vodeći Žakanjci na odmor su otišli s minimalnom prednošću. U nastavku utakmice podigli su prednost na 3:0, no Turanjčani su s dva brza pogotka u završnici smanjili na 3:2 i zakomplicirali susret. Ipak, lider lige je uspio sačuvati prednost i dva kola prije kraja polusezone zadržati pet bodova viška u odnosu na drugoplasirani Vojnić ’95.

A Vojnićani su u derbiju kola, odigranom prijepodne u Ilovačkoj šumi, osvojili sva tri boda. Otišli su na poluvrijeme s minimalnim vodstvom, Ilovac je u nastavku poravnao, ali gosti su postigli pobjednički pogodak za 2:1. Ogulin je preokretom u Mostanju uzeo sva tri boda u ogledu s Barilovićem (2:1), Vatrogasac i Zrinski iz Ozlja su u Gornjem Mekušju podijelili bodove (1:1), a Draganić je na svom travnjaku s 1:0 slavio nad posljednjeplasiranom rečičkom Mladosti.

Cetingrad pobjedom u Donjem Mekušju potvrdio jesensku titulu

Pobjedom u Donjem Mekušju nad Kupom, nogometaši Cetingrada osvojili su naslov jesenskog prvaka Druge županijske lige. Posljednje 11. jesensko kolo donijelo je dosta uzbuđenja. Oštarije su imale dva boda manje od vodećeg Cetingrada i vodile s 2:0 na poluvremenu u Šišljaviću. A Cetingrađani su istovremeno gubili 1:0 u Donjem Mekušju. Oštarije su na koncu u Šišljaviću slavile s uvjerljivih 5:0, no Cetingrad je u drugom poluvremenu uspio preokrenuti na konačnih 2:1 u Donjem Mekušju i osvojiti naslov.

U Svetom Petru, u ogledu dviju Dobri, nije bilo pobjednika – utakmica je završila rezultatom 1:1. Frankopan i Plaški svoju su utakmicu 11. kola odigrali 24. listopada (1:1), a slobodne su bile Petrova Gora i Mrežnica.