Humanitarne akcije održat će se tako u Karlovcu, Dugoj Resi, Ozlju, Ogulinu, Vojniću i Slunju, a sve počinje u 9 sati.
Svakom kupljenom narcisom građani će dati svoj doprinos u liječenju karcinoma dojke, a cilj je dati podršku oboljelim ženama, ali i podsjetiti sve žene na važnost ranog otkrivanja bolesti i značaj preventivnih pregleda.
U Karlovačkoj godini svake godine od raka dojke umre 35 žena, a 75 ih oboli, no rano otkrivanje smanjuje smrtnost. Zato na preglede dojki trebaju sve žene iznad 40 godina, ali i mlađe jer se rak dojke javlja i kod onih u tridesetim godinama. Zabrinjavajući je i odaziv na preventivne preglede zbog raka dojke na kojeg su pozvane žene starije od 59 godina. On je u Karlovačkoj županiji 60 posto.
Tako će subota u znaku narcisa biti i u znaku izobrazbe. Liječnica Samija Ropar će u karlovačkoj Općoj bolnici građanima dati informacije o samopregledu i liječenju karcinoma dojke, a za to vrijeme će dr. Matija Miletić obavljati preventivne preglede u poliklinici. I u karlovačkoj i u ogulinskoj bolnici na preglede se u subotu ne treba naručivati i ne treba uputnica, a trajat će od 9 do 13 sati.