Organizator je Udruga Milosrđe, centar za beskućnike Karlovac, koji danas u podne u vijećnici Grada Karlovca organiziraju tribina „Zajedno protiv siromaštva“.
Na tribinu su pozvani učenici Ekonomske škole i Gimnazije Karlovac kako bi se upoznali sa problemom siromaštva na lokalnoj razini.
Također, u Centru za beskućnike na Gazi danas je i dan otvorenih vrata, a u popodnevnim satima od 17 do 19 sati, volonteri će spremati hranu za posjetitelje. U 19,00 sati održat će se misa za siromašne koju će predvoditi župnik fra. Krunoslav Albert. Misu će animirati Zbor branitelja Petar Svačić.