Uvevši hodočasnike kroz "Sveta vrata", rektor svetišta mons. Antun Sente, ml., ih je upoznao s poviješću Svetišta nakon čega ih je poveo u hodočasnički dom "Mons. Marijan Radanović" na zasluženu okrjepu.
Dio hodočasnika posjetio je i župnu crkvu Blažene djevice Marije Snježne o kojoj im je govorio bogoslov Patrik Paulić.
– Sa znatiželjom i zadovoljstvom smo obišli Svetište svetog Josipa, jedno impozantno zdanje, koje se razlikuje od viđenih crkava i svetišta… Hvala vam mons. Sente, obogatili ste nas novim saznanjima i duhovno nas uzdignuli od svakidašnjice, upisali su nakon posjeta u knjigu hodočasnika Nacionalnog svetišta darivatelji krvi iz društva "100 kapi" i djelatnici Gradskog društva Crvenog križa Opatija.